Україна на подіумі: етно-мотиви, національні кольори та символи, патріотизм, вишивка у колекціях українських дизайнерів весна-літо 2015

Повертаючись до теми українського подіуму, зупинюсь на зверненні дизайнерів до національних традицій: етно-мотиви, національні кольори, символи, вишивка, партіотизм.

UFW. KARAVAY

У новій колекції дизайнер Ірина Каравай у сучасному стилі спробувала інтерпретувати національні мотиви. А почалось все з клітинки. Саме клітинка використовується при вивченні вишивці. Команда KARAVAY, працюючи над колекцією, провела немало годин з відповідними архівами, тому орнамент, використаний у принтах, з першого погляду асоціюється з українською традиційною вишивкою. Перегукується з українським минулим і верхній одяг, який нагадує традиційні українські жупани та кужушки, а також графічна кольорова витинанка.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

UFW. SVITLO

SVITLO – дизайнерський дует Світлани Кубрак та Наталії Шевчук, представив нову колекцію “Серпанок”, продемонструвавши як гармонійно етно-стиль може вписуватися у щоденний гардероб. Навіть джинси та шкіряні брюки спокійно вживаються з етно-блузою. Зворушливим був фінальний вихід моделей разом із сучасною українською родиною, якою бачить її SVITLO.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

UFW. Yuliya POLISHCHUK

Придивившись до принтів колекції Yuliya POLISHCHUK, ви побачите там колоски та пташок, які є українськими народними символами.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

UFW. Olena DATS`

У колекції Olena DATS` яскраво виражених візуальних етно- та національних мотивів ви не помітите, але настрій цієї колекції з назвою «Початок…», та окремі символи, – прямокутник, вишитий на сукнях, – викликають асоціацію про чистий аркуш паперу, на якому можна творити нову історію, нові ідеї, нове майбутнє.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

UFW. VICTORIA GRES

Цікава історія наповнює колекцію VICTORIA GRES. Натхненням для дизайнера стала грецька богиня Лісістрата, яка, завдяки своїй жіночі мудрості, змусила чоловіків припинити війну… Деякі сукні у колекції нагадують традиційні українські жіночі сорочки, а кольрова гама, переважно, жовто-блакинта.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

UFW. Iryna Dil’

Чарівна колекція Iryna Dil’, наповнена квітами, має назву «Пробудження». У деяких сукнях читається традиційна жіноча сорочка, а у верхньому одязі можна віднайти натяки на український старовинний жупан. Розкішні сукні, спідниці та сарафани прикрашені вишивкою, створеною за спеціальною технологією, в основі якої – авторський принт.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

UFW. POUSTOVIT

На створення нової колекції POUSTOVIT надихнуло рідне місто Київ, переповнене відчуттям юності, свіжості та впевненості у щасливому майбутньому. Помаранчевий захід сонця і глибоке синє небо, насичена зелень та квіти каштанів, що відображені в автентичних принтах на шовкових сукнях та в кольоровій гаммі. «Минула весна у Києві була неймовірною, – розповідає в одному зі своїх інтерв’ю Лілія Пустовіт. – Після довгої осені та важкої зими на Майдані, прийшов час оновлення: повний надії та впевненості, чистий та свіжий, як весняний ранок, як вечірнє повітря, наповнене ароматом квітучої липи…».

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

MBKFD. ZINAIDA LIHACHEVA

Києву присвятила свою колекцію і дизайнер Зінаїда Ліхачова. Тільки у неї він не такий сонячний і квітучий, як у POUSTOVIT. Її колекція з монохромними зображеннями знакових споруд навіює смуток і звертає увагу на те, що «місто перетворюється на звалище», адже на зміну старих історичних будівель приходять бездушні скляні хмародери…

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

MBKFD. Ksenia Schnaider

Етно-стилем відзначилася колекція дуету Ксенії Марченко та Антона Шнайдера. У колекції, у якості принтів, використані збільшені комп’ютерні зображення традиційних орнаментів, які візуально читаються дещо розмитими.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

MBKFD. ANDREEVA

Ольга Андреєва звернулася до творчості українських художників – представників наївного мистецтва. Під час роботи над осінньо-зимовою колекцією 2014 це була Марія Приймаченко, а весняно-літньої – її наставниця Ганна Собачко-Шостак. Найбільше читалася робота художниці «Квітка-редька», точніше, її головний елемент – око. Ця деталь, вишита за допомогою паєток, зустрічається на сукнях, топах та легких пальто.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Lviv Fashion Week

Мало говорили в інформаційному полі про Lviv Fashion Week, а там також були цікаві і варті уваги колекції. У даній підбірці згадаю відповідні роботи Inna Ihnatievska, Kateryna Karol, Kostelni та Chernikova, яка присвятила свою колекцію “батькам своїх батьків, яких віддавна вже нікого нема“…

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Підготовлено для WOMO

One thought on “Україна на подіумі: етно-мотиви, національні кольори та символи, патріотизм, вишивка у колекціях українських дизайнерів весна-літо 2015

  1. Пінгбек: Червоне+Чорне у новій колекції Світлани Савельєвої | vylavcha

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s